Monitory tradycyjne, czyli 60Hz wzwyż

Powszechnym zjawiskiem w dzisiejszych domach są ekrany o częstotliwości wahającej się między 60Hz a 75Hz. Odświeżanie na takim poziomie pozwala nam na komfortową pracę przed monitorem. Dłuższe posiedzenia przed egzaminami, czytanie, oglądanie filmów czy pisanie e-maili nie zmęczy naszych oczu, ale także – w większości przypadków – nie przysporzy nam żadnych kłopotów. Plusem takich ekranów jest przede wszystkim cena, która w większości przypadków nie jest wygórowana, a waha się od 300 złotych za modele o mniejszej przekątnej ekranu i rozdzielczości do 1000 złotych za modele, które adekwatnie do ceny posiadają większą rozdzielczość i przekątną. Takie ekrany świetnie sprawdzą się dla osób, które z komputerów korzystają ze względu na pracę, szkołę czy wolny czas.

Pełna moc na pokładzie – Monitor 144Hz

Taka częstotliwość odświeżania pozwoli nam posunąć się poziom wyżej w grach sieciowych, takich jak np Counter Strike: Global Offensive, Rainbow Six Siege czy Battlefield, gdzie liczy się każda sekunda. Gry FPS są dziś przyszłością, która wielu ludziom na świecie pozwala zarabiać realne pieniądze. Monitory te są przeznaczone dla graczy pół-profesjonalnych lub profesjonalnych, którzy swoją karierę wiążą właśnie z e-sportem. W codziennym użytkowaniu ekrany te nie mają specjalnego zastosowania. Ich cena waha się od 2000 złotych do nawet 4000 złotych za topowe modele.

Podsumowanie:

Jeśli nie wiążesz swojej przyszłości z dziedziną e-sportu lub grami komputerowymi to zakup monitora o częstotliwości odświeżania 144Hz nie będzie opłacalny. W codziennym użytkowaniu nie zobaczysz żadnej różnicy. Jeśli jesteś osobą, która z komputera korzysta głównie w wyżej opisanych sytuacjach to warto będzie zastanowić się nad monitorem 60-75Hz.

Dla graczy, którzy chcą być najlepsi polecamy monitory 144Hz, które przybliżą was do bycia najlepszymi w Polsce (a może także na Świecie?).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj