Odkurzacz stanowi niezbędne wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Każdy kto chce zakupić takie urządzeniem może stanąć przed dylematem: Czy wybrać tradycyjny odkurzacz zasilany z sieci, czy odkurzacz bezprzewodowy? Jeśli zdecydujemy się na ten drugi, musimy być świadomi, że – jak każde rozwiązanie – również to ma swoje wady i zalety.

Jakie zalety posiada odkurzacz bezprzewodowy?

Niewątpliwie podstawowa zaleta takiego odkurzacza jest taka, że nie trzeba przejmować się dostępnością gniazda elektrycznego To z kolei pozwala na dotarcie do niemal każdego miejsca w mieszkaniu bez potrzeby zastanawiania się, czy wystarczy nam przewodu. Jakie jeszcze zalety posiada odkurzacz bezprzewodowy? Na pewno jest nią to, że podczas odkurzania pod nogami nie plącze się żaden przewód, o który można by się potknąć i przewrócić. To krótko, jeśli chodzi o odkurzacz bezprzewodowy i jego zalety.

Jakie wady ma odkurzacz bezprzewodowy?

Zasadniczo można do nich zaliczyć konieczność ładowania akumulatora. Trzeba niemal po każdym odkurzaniu podłączyć go do ładowarki (albo stacji ładującej), aby przy następnym użyciu nie okazał się rozładowany. Za tym idą kolejne wady. Odkurzacz bezprzewodowy posiada przewidziany przez producenta ograniczony czas pracy bez ładowania. Nie jest więc przystosowany do odkurzania bardzo dużej powierzchni za jednym razem. Poza tym do wady można zaliczyć fakt, że odkurzacz bezprzewodowy ma znacznie mniejszą moc, a co za tym idzie mniejszą zdolność zasysania nieczystości niż tradycyjny odkurzacz przewodowy. Ponadto dysponuje mniejszym zasobnikiem na pochłonięte odpady.

A zatem przed podjęciem decyzji, czy kupić odkurzacz bezprzewodowy, warto przeanalizować wady i zalety takiego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj