Dobór odpowiedniego wymiaru grafiki, którą zamierzamy umieścić na Facebooku stanowi bardzo ważną kwestię. Wymiary grafik na portalu nieustannie się zmieniają, więc wyjątkowo istotne jest, aby śledzić te zmiany.

Czym skutkuje nieodpowiedni dobór wymiarów grafiki?

Jeśli opublikujemy na portalu post, w którym grafika będzie w nieodpowiednim wymiarze, Facebook może „wyciąć” najważniejsze dla nas elementy.

Przykładowo, dodaliśmy zbyt duże zdjęcie, na którym reklamujemy nasze przedsiębiorstwo wraz z jego usługami. Facebook wykadruje dodane zdjęcie i doda je w rozmiarze mieszczącym się w wytycznych portalu. W wyniku nie będziemy w stanie przekazać odbiorcom wystarczających informacji o naszej firmie, gdyż na dodanej fotografii brakuje istotnych elementów. Słowem, zawsze warto wziąć pod uwagę rozmiar grafiki, którą chcemy opublikować.

Jakie więc są aktualne wymiary grafik?

Gdy zamierzamy zmienić nasze zdjęcie profilowe, musimy wybrać fotografię o wymiarach maksymalnie 320×320 pikseli. Jeśli chodzi o zdjęcie w tle na naszym profilu, jego rozmiar powinien wynosić 820×312 pikseli, a zdjęcie w tle grupy – 1640×856 pikseli. Wybierając fotografię na tło organizowanego wydarzenia, powinniśmy zdecydować się na grafikę o wymiarach 1200×628 pikseli. Z kolei, gdy mamy zamiar dodać na tło filmik, musimy wgrać na Facebooku plik video o rozmiarze 820×462 pikseli – taki plik zadziała najlepiej na stronie. Ponadto, powinien on trwać od 20 do maksymalnie 90 sekund.

Publikując zdjęcie na osi czasu, musimy wybrać fotografię o wymiarze odpowiednio: 720, 960 lub 2048 pikseli. Gdy chcemy opublikować filmik, musimy pamiętać, iż maksymalna długość video to 120 minut, a jego rozmiar wynosi 4GB.

Podsumowując, aby publikować jak najlepsze posty na Facebooku, należy śledzić zmiany w wytycznych dotyczących wymiarów grafiki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj