Czym jest AdBlock?

AdBlock jest rozszerzeniem (wtyczką) dla przeglądarek internetowych, dzięki któremu możemy blokować denerwujące reklamy na stronach internetowych. AdBlock pozwala nam uniknąć między innymi wyskakujących reklam i filmików reklamowych, przeszkadzających nam w komfortowym korzystaniu ze stron czy portali w internecie. Może być zainstalowany zarówno w komputerze stacjonarnym, jak i laptopie czy telefonie komórkowym.

Jak włączyć wtyczkę AdBlock?

Gdy korzystamy z telefonu komórkowego, po prostu instalujemy aplikację AdBlock poprzez Play Store (na telefonach z Androidem) czy App Store (na IPhone’ach).

Jeśli chcemy zainstalować wtyczkę AdBlock na komputerze stacjonarnym bądź laptopie, uruchamiamy przeglądarkę Chrome. Następnie wpisujemy w wyszukiwarkę hasło „chrome.google.webstore”. Jest to tzw.”sklepik” internetowy, skąd możemy za darmo pobrać różne potrzebne nam rozszerzenia. Kolejnym krokiem jest wpisanie po lewej stronie hasła „AdBlock” i kliknięcie w przycisk „Dodaj do Chrome”. Na ekranie naszego komputera pojawi się komunikat z zapytaniem czy chcemy dodać wtyczkę do przeglądarki – należy go zaakceptować.

Wtyczka AdBlock już jest zainstalowana i działa, blokując reklamy. Ikonkę tego rozszerzenia możemy zobaczyć w prawym górnym rogu; jest to biała dłoń na czerwonym tle w kształcie koła lub znaku „STOP”. Po kliknięciu w nią możemy się dowiedzieć, ile reklam zostało zablokowanych na stronie.

Nie tylko blokowanie reklam!

AdBlock zapewnia nam również efektywniejsze wyszukiwanie informacji w internecie, a także szybsze ładowanie stron internetowych. Ponadto, wtyczka ta pozwala użytkownikom oszczędzać baterie oraz minimalizuje zużycie danych w urządzeniach. Co więcej, AdBlock ostrzega przed złośliwym oprogramowaniem oraz informuje nas o możliwych niebezpieczeństwach czy wirusach na stronach internetowych, blokując nam te adresy www.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj