Czasem niektórym z nas nudzi się Facebook bądź potrzebujemy zrobić sobie przerwę od social media. Wówczas pojawiają się dwa rozwiązania: można zdezaktywować konto na portalu albo całkowicie je usunąć.
Na czym polega dezaktywacja konta i jak tego dokonać?
Ta funkcja jest przydatna dla osób, które nie chcą usuwać konta na Facebooku, lecz tylko od niego odpocząć. Ich profil wraz ze zdjęciami i postami nie będzie wówczas widoczny.
Dezaktywacja konta nie powoduje usunięcia naszych postów, zdjęć, konwersacji itd. Ponadto, pozwala nam cały czas korzystać z Messenger’a oraz logować się za pomocą Facebooka na Instagramie czy Spotify.
Dezaktywować konto na Facebooku możemy po wejściu w ustawienia. Szukamy przycisku „Dezaktywuj konto” i postępujemy zgodnie z instrukcjami. Konto można później w dowolnej chwili aktywować.
Co jednak zrobić, jeśli chcemy trwale usunąć konto na Facebooku?
W pierwszym kroku powinniśmy pobrać kopię zapasową naszych zdjęć, postów oraz filmików (gdyż po usunięciu konta nie będzie możliwe ich odzyskanie). Następnie klikamy w kwadratowy przycisk z trzema poziomymi kreseczkami, znajdujący się w prawym górnym rogu strony. Po wybraniu przycisku, szukamy opcji „Ustawienia”. Klikamy w nią i scrollujemy do hasła „Twoje informacje na Facebooku” i wybieramy opcję „Usuń konto i informacje”. Gdy już tego dokonaliśmy, pojawi się prośba o wpisanie naszego hasła z Facebooka. Wykonujemy tą czynność i klikamy opcję „Wyślij”.
Usuwanie wszystkich zebranych przez portal Facebook informacji na nasz temat, naszych polubień itd może potrwać nawet do 90 dni.
Co w przypadku, kiedy się jednak chcemy zatrzymać nasze konto na Facebooku?
W takim przypadku mamy 30 dni (po usunięciu konta) na to, aby zalogować się na naszym koncie na Facebooku. Następnym krokiem jest kliknięcie przycisk „Anuluj usunięcie”.