Mało która marka zajmująca się produkcją laptopów cieszy się uznaniem, którym pochwalić może się Lenovo. Ta założona w 1984 roku ma obecnie ponad 63000 pracowników i sprzedaje swoje produkty w ponad 180 krajach. Rozmach nie powinien dziwić – Lenovo słynie z produktów doskonałej jakości i tworzenia produktów szytych na miarę potrzeb i oczekiwań współczesnych użytkowników. W tym krótkim artykule przyjrzymy się laptopom oferowanym przez tę firmę, a w szczególności niezwykle modnemu ostatniemu rozwiązaniu 2w1.

Laptopy biznesowe, gamingowe oraz do codziennego użytku

Marka ThinkPad od lat wyznacza standardy jakości komputerów mobilnych. Szeroka linia dostępnych produktów pozwala znaleźć w niej modele klasy premium stworzone z myślą o wymagających przedsiębiorcach oraz ich złożonych potrzebach, jak i laptopy w których zastosowane wydajne, ale prostsze w produkcji podzespoły, tworząc urządzenia idealne dla użytkowników o mniej wymagających oczekiwaniach.

Linia ThinkPad T stworzona została specjalnie z myślą o biznesie, linia ThinkPad X na pierwszym miejscu stawia mobilność i smukły design, natomiast linia ThinkPad Edge to rozwiązania dostosowane do zastosowań domowych, w których atrakcyjna cena odgrywa ważniejszą rolę, niż posiadanie sprzętu wyposażonego we wszystkie najnowsze technologie.

Marka Lenovo Legion jest stosunkowo młoda, pierwszy laptop z tej serii zaprezentowano w 2017 roku. Została ona stworzona z myślą o graczach i korzysta z najwydajniejszych podzespołów firm Intel oraz NVIDIA. Cechą charakterystyczną tej serii laptopów jest podświetlona klawiatura oraz doskonałej jakości głośniki, oferujące niezapomniane doznania dźwiękowe.

Lenovo Yoga – dla artysty i biznesmena

Laptopy z serii Yoga to odpowiedź firmy Lenovo na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na urządzenia 2w1. Jest to potężny laptop wyposażony w dotykowy ekran, przystosowany do użytkowania go również z bardzo precyzyjnym i profesjonalnym rysikiem. Odgięcie monitora pozwala użytkować go po prostu jak tablet – wyposażony w system Windows 10 oraz wysokiej jakości podzespoły typowe dla laptopów.

Dotykowy ekran niesie za sobą wiele korzyści. Najbardziej oczywistą jest po prostu wysoki komfort oraz intuicyjność użytkowania, dobrze znane nam ze smartfonów. Prawdziwą rewolucją i zmianą jest jednak możliwość użytkowania laptopów serii Yoga z rysikiem, oferującym doskonale i precyzyjne odwzorowanie ruchów. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się na wykładach lub spotkaniach biznesowych, pozwalając na komfortowe robienie notatek.

Jakość rysowania rysikiem jest na tyle duża, że laptopy te są doskonałym rozwiązaniem również dla wszelkiego rodzaju cyfrowych artystów. Jeśli pakiet Adobe nie ma przed tobą tajemnic – laptopy Lenovo serii Yoga to rozwiązanie, którego szukasz. Możliwość rysowania, projektowania i tworzenia ilustracji za pomocą rysika bezpośrednio na monitorze to komfort pracy, który jeszcze niedawno pozostawał w sferze marzeń. Obecnie, dzięki firmom takim jak Lenovo, rozwiązanie to staje się standardem.

Kolejnym atutem serii Yoga wartym wspomnienia jest doskonała jakość ekranu, które stworzone zostały z myślą o najbardziej wymagających artystach. Doskonale odwzorowanie palety barw zarówno sRGB, jak i Adobe RGB to w laptopach rzadkość – tu jednak postawiono na brak kompromisów, dzięki czemu kolorystyka ekranów w które wyposażone są laptopy Lenovo Yoga spełniają najwyższe standardy.

Chciałbyś kupić laptop Lenovo, ale nie jesteś pewien, gdzie dokonać zakupu? Warto sprawdzić portal Allegro – znajdziesz tam szeroki wybór modeli w atrakcyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj