Gry są jedną z najpopularniejszych form rozrywki w naszych czasach. Jak wiadomo, żeby cieszyć się miłą, rozgrywką potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Tylko jak wybrać komputer dla gracza?
Na początku zaznaczmy, że profesjonalne komputery do gier nie są tym samym co sprzęt do przeglądania internetu. Najważniejsza jest ich specyfikacja. Dzisiejsze gry potrzebują naprawdę dużej mocy obliczeniowej, a co za tym idzie, komputer do ich odtwarzania musi być naprawdę potężną maszyną. Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakie gry będziemy grali, jednak można wymienić kilka podstawowych cech dobrego komputera gamingowego.

Karta graficzna to absolutna podstawa powinna być ona dopasowana do tytułów, z których zamierzamy korzystać. Odpowiada ona bowiem za generowanie obrazu. 3-4 GB pamięci GDDR5 powinno wystarczyć na odtworzenie nowych gier, jednak i tak zawsze lepiej upewnić się co do wymaga poszczególnych pozycji, jakie ma ona obsługiwać. Uwagę powinniśmy zwrócić także na częstotliwość taktowania pamięci oraz rdzenia. Pamiętajmy, aby przed zakupem sprawdzić jakie recenzje posiada wybrany przez nas model.

Nie zapominajmy także o procesorze, powinien być on być przynajmniej równie wydajny, jak nasza karta graficzna. Co jeszcze jest ważne przy wyborze komputera dla gracza? Pamięć RAM, biorąc pod uwagę dzisiejsze gry, najlepiej zaopatrzyć się w sporą ilość pamięci. 8 GB wydaje się już trochę zbyt mało, może czas pomyśleć o wyższych nominałach. Oprócz tego wszystkiego uwagę należy zwrócić na dysk twardy najlepiej dysk talerzowy o sporej pojemności oraz mniejszy SSD, który zapewni szybki rozruch systemu. Płyta główna musi być kompatybilna z podzespołami zakupionymi wcześniej, a obsługiwane gniazdo procesora musi być zgodne z naszym układem. Należy zwrócić uwagę na chłodzenie, którego komputery dla graczy wymagają naprawdę sporo. Nie zapominajmy o zasilaczu, który powinien być dopasowany do całego zestawu i tego ile prądu pochłaniają oraz o obudowie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj