Wyszukiwanie obrazem w Google (w images.google.pl) jest metodą znaną od kilku lat. Jest to prosty do zastosowania mechanizm, w wyniku którego na podstawie odpowiedniego zdjęcia uzyskamy informacje odnośnie przedmiotów znajdujących się na obrazie.

Jak wyszukiwać grafik w Google?

Na samym początku należy otworzyć stronę startową Google. W prawym górnym rogu, zaraz obok ikonki „Gmail” zobaczymy przycisk „Grafika”. Klikamy ten przycisk i wyświetla nam się strona podobna do strony startowej Google, która różni się jednak tym, iż pod napisem „Google” znajduje się hasło „Grafika”.

Następnie klikamy w ikonę aparatu (pod napisem „Grafika”). Aktywujemy w ten sposób funkcję odwrotnego wyszukiwania grafiki, czyli za pomocą grafiki, zamiast przy pomocy tekstu, mamy możliwość wyszukać interesujące nas informacje.

Wyszukiwanie obrazem – jak to działa?

Pierwszą metodą jest wklejenie adresu obrazu, przy pomocy którego mamy zamiar wyszukiwać informacje. Gdy wybierzemy odpowiedni obraz, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i naciskamy opcję „Kopiuj adres obrazu”. Ten adres wklejamy właśnie w puste pole (pod napisem „Wklej adres obrazu”) i już możemy rozpocząć poszukiwania.

Druga metoda polega na przesyłaniu obrazu. Jeśli wybierzemy tą opcję, pojawi nam się przycisk „Wybierz plik”. Naciskamy wówczas na niego i wybieramy obraz, który znajduje się na dysku naszego komputera stacjonarnego czy laptopa.

Trzecia metoda, a ponadto bardzo szybka i wygodna, polega na przeciągnięciu za pomocą myszki wybranego obrazu i upuszczeniu go w polu pod tekstem „Wyszukiwanie obrazem”. Co więcej, można zrobić to nawet korzystając z innego okna przeglądarki.

Czwarta metoda działa najlepiej w Google Chrome. Należy nacisnąć prawym przyciskiem myszy na wybraną przez nas grafikę, a następnie wybrać opcję „Szukaj obrazu w Google”. Wówczas ukaże nam się lista podobnych grafik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj