Modele BIM to cyfrowe reprezentacje fizycznych produktów, urządzeń lub materiałów używanych przez architektów do projektowania budynków.

Modele niestandardowe są tworzone przez łączenie modeli 3D i metadanych produktu. Producenci, którzy przedstawiają swoje produkty w postaci modeli BIM, nie tylko dostarczają swoje produkty w formie wizualnej, ale również dostarczają odpowiednie dane, takie jak materiały, numery modeli, instrukcje montażu, zużycie energii i ślad węglowy. – Wysokiej jakości modele z pełną dokumentacją Już sprzedajesz produkty, zwiększając widoczność i zasięg Twojej firmy.

Coraz więcej producentów decyduje się na tworzenie modeli BIM swoich produktów,  czy  to materiałów konstrukcyjnych, wykończeniowych czy instalacyjnych. BIM to przyszłość projektowania, która powoli staje się normą, a sami producenci już widzą wiele korzyści z zastosowania tej technologii we własnych firmach.

BIM

 Jeśli chodzi o projektowanie parametryczne, wszelkiego rodzaju biblioteki i modele BIM są bardzo pomocne dla projektantów. Korzystając z gotowych modeli 3D, planiści mogą zaoszczędzić czas na wyszukiwaniu i wprowadzaniu poszczególnych budynków i wykończeń do projektów. Firmy, które rozumieją potrzebę współpracy z projektantami, decydują się na przygotowanie swoich produktów w postaci gotowych bibliotek i modeli 3D. Dzięki temu projektanci mogą w jednym miejscu  znaleźć wszystkie potrzebne informacje o swoich produktach i wykorzystać je w swoich projektach.

Producenci budowlani udostępniając narzędzia, które przyspieszają i ułatwiają pracę architektów, nawiązują bieżące kontakty z branżą projektową i tworzą nowe kanały dystrybucji.  Inwestowanie w budowanie umiejętności firmy w tym kierunku już się opłaca. BIM to nie tylko model 3D  z danymi, wspiera pracę projektantów, ułatwia dobór materiałów podczas projektowania, a przede wszystkim odpowiada na potrzeby współczesnego rynku budowlanego.

Bim Ally ToolBox jest odpowiedzią na potrzeby rynku projektowego. Dzięki dostarczeniu projektantom tego czego potrzebują w swojej pracy, czyli gotowych modeli BIM nawiązujemy stałą współpracę i docieramy do coraz szerszego grona odbiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj