Podczas korzystania z internetu każda pojedyncza aktywność zostaje zapisana w historii wyszukiwania. Zdarza się na przykład, że musimy pożyczyć komuś nasz telefon. Wówczas nie chcemy, aby sprawdzał historię naszej aktywności w internecie. Na szczęście, w prosty sposób możemy usunąć w naszym telefonie historię wyszukiwania.

Jak usunąć historię wyszukiwania?

Jeśli chcemy usunąć pojedynczą aktywność w internecie, otwieramy aplikację Ustawienia. Następnie wybieramy przyciski kolejno: Google, Konto Google. Szukamy opcji „Dane i personalizacja” i klikamy „Moja aktywność” w dziale „Aktywność i oś czasu”. Następnym krokiem jest wybór aktywności, którą chcielibyśmy usunąć, po czym klikamy przycisk „Więcej” i wybieramy opcję „Usuń”.

Jeśli musimy usunąć całą historię wyszukiwania, wykonujemy kolejno te same czynności, które zostały opisane powyżej. Jednakże, po kliknięciu w „Moja aktywność”, szukamy po prawej stronie przycisku „Więcej”. Wybieramy go, po czym najeżdżamy myszką na opcję „Usuń aktywność według”. W kolejnym etapie szukamy sekcji „Usuń według daty”, klikamy na strzałkę w dół i decydujemy się na opcję „Cały okres”. Wybieramy „Usuń” i w ten sposób czyścimy całą historię wyszukiwania w naszym telefonie.

Co z inną aktywnością w telefonie? 

Nasza aktywność jest również zapisywana „Historia lokalizacji”, którą możemy usunąć, wchodząc na „oś czasu Map”.

Co więcej, możliwe jest także, aby usuwać podpowiedzi w wyszukiwarce Google. Wystarczy wpisać w pasku wyszukiwania „google”. Zostaniemy przekierowani na strone startową przeglądarki Google. W następnym kroku klikamy w pasek, gdzie wpisuje się hasła do wyszukania. Pojawią nam się podpowiedzi (hasła, które kiedyś wpisaliśmy, aby je wyszukać). Klikamy w przycisk „x”. Wyświetli się pewien komunikat; musimy po prostu wybrać opcję „Usuń”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj