Urządzenia elektroniczne mają to do siebie, że nierzadko ulegają awarii. Marka Apple nie jest tu wyjątkiem. Nie zawsze jednak to producent ponosi odpowiedzialność, bowiem część uszkodzeń jest skutkiem wpływu czynników zewnętrznych, takich jak np. upadki. Z kolei w innych przypadkach to standardowa eksploatacja odgrywa główną rolę w zużywaniu poszczególnych części. Co użytkownicy sprzętu Apple najczęściej naprawiają w swoich urządzeniach?

Upadki się zdarzają

Tak jak wspomniano – część przypadków trafiających do serwisu, dotyczy sprzętu, który upadł ze zbyt dużej wysokości. Wtedy najczęściej uszkodzeniu ulega ekran. Równie często konieczna jest wymiana szybki tylnej iPhone. W takich przypadkach wstawienie nowego elementu jest zazwyczaj jedynym rozwiązaniem, bowiem jest to typowe uszkodzenie mechaniczne.

W przypadku takich usterek można jedynie minimalizować ryzyko, stosując szkła ochronne, bądź specjalistyczne pokrowce. Nie gwarantują one jednak pewności, co do zachowania właściwego stanu w razie upadku. Warto również pamiętać, że wszelkie naprawy powinno się realizować wyłącznie w renomowanym serwisie. Samodzielne próby mogą nieść za sobą jeszcze poważniejsze konsekwencje, ponieważ bez doświadczenia można wpłynąć na resztę sprzętu i bezpowrotnie go uszkodzić.

Gdy bateria potrzebuje pomocy

W zasadzie każdy sprzęt, po pewnym czasie ma problem z akumulatorem. Najczęściej ma na to wpływ zwyczajna, standardowa eksploatacja. Wraz z upływem czasu, regularnie można zaobserwować znacznie krótszą wytrzymałość baterii. W takim przypadku wymiana baterii Apple Watch lub iPhone ponownie zwiększy satysfakcję z użytkowania sprzętu. Trzeba bowiem pamiętać, że popularne baterie litowo-jonowe stosowane w tego typu urządzeniach po prostu się zużywają, a zatem akumulatory są niejako z zasady częścią wymienną. Tu również należy pamiętać, że samodzielne próby wymiany nie będą dobrym pomysłem.

Smartwatche czy smarfony wymuszają po pewnym czasie na użytkowniku ingerencję w dbałość o akumulator. Nie inaczej jest w przypadku komputerów. Dlatego nierzadko wymiana baterii MacBook jest jedynym rozwiązaniem dla sprzętu od Apple. Każdorazowo jest to najskuteczniejsza metoda pozbycia się problemu z niezadowalającym poziomem akumulatora niepodłączonego do sieci.

Wymienione usterki są jednymi z najczęściej zgłaszanymi do serwisu zleceniami. Części z nich, jak chociażby wymiany ekranu z powodu upadku, można uniknąć. Tych związanych z akumulatorem nie należy analizować przez pryzmat słabej jakości sprzętu. To zupełnie normalne. Wystarczy odwiedzić serwis i na nowo cieszyć się swoim urządzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj