Uszkodzony ekran w smartfonie to zmora wielu użytkowników. W tym artykule podpowiemy, jak rozpoznać usterki wyświetlacza, a także ile może kosztować ewentualna naprawa iPhone’a.

Jak rozpoznać, że został uszkodzony wyświetlacz smartfona?

Usterka wyświetlacza jest bardzo charakterystyczna, dlatego użytkownik nie będzie miał większego problemu z jej rozpoznaniem. Przede wszystkim telefon nie jest w stanie wyświetlać pełnego obrazu. Zazwyczaj na ekranie pojawiają się kolorowe paski, które mogą co jakiś czas znikać. Usterka tego typu wyróżnia się również brakiem reakcji na dotyk. Niezależnie od tego, gdzie skierujesz swój palec, smartfon nie będzie odpowiadał.

W przypadku paneli OLED stosowanych w iPhone’ach X, XS, XS Max, 11 Pro oraz 11 Pro Max mogą występować przebarwienia – https://applefix.pl/wymiana-wyswietlacza-iphone/. Niewielka część tych smartfonów może mieć również wypalone piksele po dłuższym użytkowaniu. W takich sytuacjach niezbędna jest wymiana ekranu iPhone’a X lub nowszego. Cena naprawy jest uzależniona od danego modelu, ale w przypadku najnowszych modeli może ona wynosić około 1700 złotych.

Zbita szybka – czym się objawia ta usterka?

Rozbita szybkę można uznać za usterkę nieco łagodniejszą. Uszkodzenie pierwszej warstwy przedniego panelu objawia się charakterystycznym rozbiciem, które przypomina pajęczą sieć. Najczęściej wyświetlacz jest sprawny, dlatego treści są normalnie wyświetlane, a dotyk działa bez zarzutu. Wiele serwisów nie podejmuje się wymiany samej szybki. Wówczas klienci są narażeni na koszt wymiany całego wyświetlacza. Taki zabieg nie jest potrzebny.

Serwis AppleFix jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, gdzie prowadzone są wymiany samej szybki. Proces regeneracji rozbitego ekranu polega na oddzieleniu uszkodzonego elementu od reszty panelu. Następnie usuwane są pozostałości klej i ścinany jest polaryzator przy użyciu specjalnej gilotyny. Po tym zabiegu czyszczony jest wyświetlacz. Gotowy panel jest gotowy do przygotowania laminacji w komorze bezpyłowej. Ostatnie kroki to montaż i połączenie wszystkich warstw. Wykorzystywany jest do tego autoklaw, urządzenie w którym jest dobierane odpowiednie ciśnienie oraz temperatura. Naprawiony iPhone jest w pełni gotowy do użytku. Serwis daje gwarancję na taką usługę, dlatego nie trzeba obawiać się, że z szybką stanie się coś złego po kilku tygodniach użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj