Od czasu pojawienia się na rynku smartfona rynek urządzeń, które mogą z nimi współpracować stale rośnie. Bez wątpienia do najpopularniejszych z nich należą smartwatche i smartbandy, które postaramy się przybliżyć w poniższym tekście.

Czym są smartwatche i smartbandy?

Smartwatch to jak sama nazwa wskazuje zegarek smart, czyli mądry, sprytny, inteligentny. To coś więcej niż tradycyjny zegarek, który umówmy się mocno stracił na popularności odkąd mamy stale w kieszeni telefon.
Przyzwyczajenie robi jednak swoje i część osób, pomimo że nie rozstaje się z telefonem, lubi mieć na swoim nadgarstku zegarek. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci elektroniki, którzy już kilka lat temu zaprezentowali światu pierwszy zegarek smartwatch i pierwszy smartband, czyli inteligentną opaskę dla aktywnych. Tradycyjnie musiało upłynąć trochę, zanim zostały one zauważone.

Dla kogo przeznaczony jest zegarek smartwatch i smartband?

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że początkowo inteligentne zegarki były traktowane jako modny i nie najtańszy gadżet. Osoby ceniące sobie klasyczne zegarki nie widziały w nich konkurenta, zwłaszcza że miały w kieszeni telefon. Podobnie zresztą było z opaskami smartband. Dla osób aktywnych rozwiązaniem wydawał się zegarek sportowy. Z czasem sytuacja ta zaczęła się zmieniać. W dużej mierze wiązało się to z tym, iż żaden zegarek nie był wyposażony w funkcje, które można było spotkać w smartwachach. Amatorzy nowego typu urządzeń podzielili się niejako na dwie grupy.

Dla pierwszej smartwatch stał się zastępcą dla klasycznego zegarka, pewnego rodzaju symbolem podążania za trendami. Dla drugiej grupy smartband to idealny gadżet dla osób, które są aktywne, uprawiają sport i chcą śledzić swoje wyniki na ekranie opaski czy w telefonie połączonym z nią za pomocą aplikacji. Jest to możliwe za sprawą technologii. Te małe urządzenia posiadają własne oprogramowanie tzw. android wear dla smartfonów opartych o
Android. Bogatą ofertę obu urządzeń znajdziemy pod adresem
https://www.neonet.pl/smartwatche-i-zegarki/smartbandy.html

Inteligentne zegarki i ich funkcje

Każdy, kto przymierza się do zakupu wybranego modelu zegarka zadaje sobie pytanie – który smartwatch wybrać?
W tym miejscu pora poznać najważniejsze parametry oraz listę przydatnych funkcji, które mogą determinować wybór danego modelu. Jakie zatem funkcje możemy znaleźć w większości popularnych smartwatchy?
Dla ułatwienia możemy je podzielić na funkcje sportowe i pozostałe, przy czym tych pierwszych jest zdecydowanie więcej.

Do funkcji podstawowych możemy zaliczyć:
– funkcję dzwonienia bezpośrednio ze smartwatcha,
– możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych,
– odtwarzacz muzyki,
– barometr, czyli pomiar ciśnienia atmosferycznego,
– czujnik badający naszą jakość snu.

Do funkcji sportowych zaliczamy natomiast:
– licznik kroków, który zlicza przebyty dystans,
– licznik spalonych kalorii,
– pulsometr,
– GPS, pomocny szczególnie w terenie np. w lesie,

Jak widać opcji jest naprawdę jest sporo i zegarki sportowe nie mogą się pod tym względem równać ze swoimi wersjami smart.

Na co jeszcze zwracać uwagę podczas wyboru smartwatcha? Podobnie jak w przypadku telefonów kluczowy jest czas pracy baterii. Jeśli bateria wytrzymuje cały dzień to jest to akceptowalne minimum.

Zakup smartwatcha może być podyktowany zarówno modą, chęcią wypróbowania czegoś nowego albo w pełni świadomą chęcią posiadania urządzenia, która wesprze organizację czasu, przypomni o zaplanowanych wydarzeniach itd. Z poziomu zegarka i dzięki technologii bluetooth możemy nim płacić zbliżeniowo. Wystarczy, że połączymy go ze smartfonem wyposażonym w system operacyjny android i skorzystamy z aplikacji google pay.
Więcej info znajdziemy na stronie https://www.neo24.pl/gsminavi/smartwatcheizegarki/smartwatche.html

Zegarek smartwatch damski kontra smartwatch męski

Porównując ze sobą smartwatch damski i męski szybko zauważymy, iż różnice pomiędzy nimi są o wiele mniejsze niż w przypadku klasycznych zegarków. Oczywiście mogą się one różnić designem, ale wynika to bardziej z personalizacji kolorów niż różnic w konstrukcji. Wystarczy wybrać kolor koperty i kolor paska, aby uczynić dany model bardziej kobiecym. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że podobieństwa mają na celu poszerzenie grupy odbiorców. Zarówno smartwatche męskie, jak i smartwatche damskie występują często pod oznaczeniem Unisex, czyli dla każdego. Dopiero wspomniane kolory pasków czynią je wersją dla kobiety lub mężczyzny.

Czy inteligentny zegarek jest dla mnie?

Dla osób, które mają pewne obawy, czy smartwatch jest tym czego akurat potrzebują mamy prostą radę. Warto zacząć od zakupu prostego smartwatcha lub smartbanda o podstawowych funkcjach. To pozwoli ocenić czy jego posiadanie wnosi jakąś wartość do naszego życia i znajdujemy dla niego zastosowanie, czy wręcz przeciwnie. Jak w każdym przypadku nowe urządzenia elektroniczne początkowo nie budzą wielkiego zainteresowania. Z czasem jednak nastawienie wśród klientów zmienia się i ich popularność rośnie. Czy ktoś w 2007 roku wierzył, że pojawienie się pierwszego smartfona od Apple zrewolucjonizuje sposób korzystania z telefonu? Raczej mało kto, a dziś 95% telefonów to właśnie one. I pomimo że trudno się spodziewać, aby zegarki smart wyparły w takim stopniu klasyczne zegarki to ich funkcjonalność z pewnością będzie przyciągać kolejnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj