W dzisiejszych czasach problem bezpieczeństwa w sieci wydaje się bardziej wyraźny niż kiedykolwiek. Wynika to z faktu, że każdy smartfon może być nieustannie podłączony do internetu, gdzie czeka na nas wiele zagrożeń. Jeśli dodamy do tego fakt, że obecnie na telefonach trzymamy właściwie wszystko, od prywatnych wiadomości i zdjęć do aplikacji bankowych, wychodzi nam bardzo niebezpieczna mieszanka. Właśnie dlatego dzisiaj zastanowimy się, czym jest bezpieczny telefon i w jaki sposób możemy zabezpieczyć swoje dane.

Bezpieczny telefon – czyli jaki?

W jaki sposób określić, czy mamy bezpieczny telefon, który z powodzeniem będzie służył przechowywaniu poufnych danych? Na wstępie trzeba zaznaczyć, że jest to dosyć skomplikowana sprawa. Pomysłowość cyberoszustów nie zna granic i na nasz telefon mogą się oni próbować włamywać na różne sposoby.

Podstawą bezpiecznego telefonu jest długie i trudne hasło dostępu. Zabezpieczy nas to na wypadek zagubienia telefonu, gdyż nikt nieznający hasła nie będzie w stanie go odblokować. Jednakże korzystanie z tego typu hasła na co dzień może być dosyć problematyczne, ponieważ będzie wymagało od nas trochę czasu i skupienia, żeby odblokować nasz smartfon.

Dobrym rozwiązaniem w tym kontekście jest rozpoznawanie twarzy. Pozwoli nam to na ustalenie mocnego hasła, którego nie będziemy musieli używać za każdym razem. Wystarczy, że spojrzymy na telefon i technologia rozpoznawania twarzy zrobi resztę za nas. Jednocześnie w dalszym ciągu będziemy mogli użyć hasła, co może przydać się chociażby w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Czym jest Samsung Knox?

Jeśli zależy nam na bezpiecznym telefonie, możemy przyjrzeć się rozwiązaniu jednego z topowych producentów tych urządzeń. Chodzi tutaj mianowicie o system Samsung Knox. Czym jest to rozwiązanie i w jaki sposób pozwoli nam zabezpieczyć smartfon przed cyberoszustami?

Samsung Knox to wielowarstwowy system bezpieczeństwa, który znalazł zastosowanie w wielu korporacjach i instytucjach rządowych. Wśród elementów, które składają się na system wyróżniamy: Secure Boot, Trusted Boot, SE for Android, TIMA oraz KNOX Container. System Samsung Knox wgrany jest na każdy telefon marki Samsung już na poziomie chipsetu – oznacza to, że użytkownik nie będzie mógł go odinstalować. Dotyczy to zarówno pełnoprawnych właścicieli smartfona, jak i oszustów, którzy mogą uzyskać dostęp do telefonu w nielegalny sposób.

Niezależnie od tego, do czego wykorzystujemy nasz smartfon, należy pamiętać, że kwestia bezpieczeństwa zawsze powinna stać na pierwszym miejscu. Nawet jeśli na telefonie nie mamy żadnych poufnych danych, to korzystając z niego w codziennych czynnościach, narażamy się na atak hakerski. Podane rozwiązania są bardzo dobrym sposobem na zabezpieczenie telefonu na podobne okoliczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj