Gry online każdego roku biją rekordy popularności, nie ustępując w żaden sposób tym, które powstają z myślą o konsolach. Rozgrywki w Internecie nie tylko umożliwiają dostęp do wysokiej jakości rozrywki, ale też są doskonałą okazją do poznania osób z różnych zakątków świata. Jakie serie gier cieszą się największym uznaniem? Jaki Internet dla gracza będzie najlepszy, by czerpać pełną przyjemność z rozrywki?

Najlepsze serie gier online

Rankingi najchętniej wybieranych gier online często się zmieniają, a co roku na rynku przybywa kolejnych tytułów, które trafiają w gusta odbiorców tak bardzo, że zgarniają same pozytywne opinie. Nie sposób jednak nie wyróżnić tych serii, które ciągle biją rekordy popularności i bez względu na nowe projekty wciąż zajmują bardzo wysokie miejsca.

Call of Duty

Warto wspomnieć o Call of Duty: Modern Warfare, czyli jednej z najnowszych odsłon tej serii. Jako gracz wcielamy się w przedstawiciela oddziału specjalnego, który musi walczyć z wrogami i przedzierać się przez kolejne etapy współczesnej wojny. Klimat gry oraz niezwykły realizm sprawiają, że produkcja wciąga i nie pozwala oderwać się od ekranu.

Diablo

Gra z gatunku hack and slash – w ten sposób określa się tytuły, których założeniem jest przede wszystkim polowanie na potwory i zdobywanie doświadczenia, dzięki któremu nasza postać może być stale rozbudowywana. Pierwsza odsłona tej serii zadebiutowała już w 2000 roku, a kolejne – Diablo IV oraz Diablo: Immortal znajdują się aktualnie w etapie produkcji, co świadczy o tym, że fani będą mieli jeszcze wiele rozgrywek do przeprowadzenia.

GTA

O serii Grand Theft Auto z pewnością słyszało wiele osób, nawet ci, którzy na co dzień nie pasjonują się grami. Gamerzy, którzy lubią wykonywać misje online, zapewne doskonale znają GTA Online, które daje możliwość gry w maksymalnie 30-osobowej grupie. Uniwersum jest stale rozbudowywane, co sprawia, że trudno tutaj o nudę.

Mortal Kombat

Gra, która stała się także podstawą do powstania filmu z 1995 roku. Należy do gatunku bijatyk, w której mamy możliwość stoczenia walk na zróżnicowanych arenach z charyzmatycznymi przeciwnikami. Możliwość modyfikacji wyglądu swojego zawodnika to dodatkowy atut, jednak zaletami są przede wszystkim wyraziste efekty oraz dynamiczność.

Internet dla gracza. Jaką prędkość łącza internetowego wybrać?

Celem każdego gamera jest nie tylko zdobywanie kolejnych punktów, podbijanie statystyk postaci czy wygranie walki, ale przede wszystkim płynne prowadzenie rozgrywki. Podczas gry online należy unikać tzw. lagów, czyli bardzo krótkich, a jednak znaczących opóźnień dźwięku i obrazu, które mogą niestety zaważyć na przebiegu całej gry. Im bardziej zaawansowana grafika, tym lepszy powinien być Internet dla gracza, ponieważ tylko w ten sposób można uniknąć zacinania się, co mogłoby nas kosztować utratą osiągnięć w grze.

Na polskim rynku nie brakuje dostawców usług internetowych, którzy w swojej ofercie mają szybki światłowód dedykowany graczom. W większości przypadku jest to jednak łącze asymetryczne, które ma wyższą prędkość pobierania i mniejszą wysyłania danych, przez co Internet może być niestabilny i wpływać na jakość transferu danych.

Dostawca usług internetowych INEA tworzy swoją ofertę również z myślą o graczach – za jego pośrednictwem zyskujemy symetryczne łącze światłowodowe. To łącze, którego prędkość pobierania i wysyłania danych jest taka sama. Niski wskaźnik pingu pokazuje, jak sprawnie eliminowane są ewentualne zakłócenia. Warto też wspomnieć, że szybkość łącza jest wielokrotnie wyższa niż 1 Gb/s, dlatego nawet bardzo wymagające sprzętowo gry będą działały bez zarzutu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj