Smartfon jest obecnie jednym za najpowszechniejszych urządzeń. Oprócz funkcji prowadzenia rozmów i korespondencji oraz korzystania z Internetu, bardzo często służy do robienia zdjęć. A więc potencjalni użytkownicy mają coraz większe wymagania i wybierając model chcą, aby był to smartfon z dobrym aparatem. Czym się kierować i jaki wybrać, żeby być zadowolonym z wykonanych zdjęć?

Parametry aparatu fotograficznego

No właśnie – co to znaczy dobry aparat? Warto zwrócić uwagę na dwa parametry. Pierwszy, co rozdzielczość matrycy wyrażona w Mpix. Im wyższa rozdzielczość, tym dokładniejsza fotografia. Drugi parametr, to wartość przesłony aparatu oznaczona literą f. Może mało kto patrzy na ten parametr, ale ma on bardzo istotne znaczenie dla jakości zdjęć. Tu z kolei im niższa wartość przesłony, tym lepiej.

Dobry smartfon a efekty specjalne

Smartfon z dobrym aparatem posiada wiele funkcji, które pozwolą wykonać zdjęcie adekwatne do okoliczności. Na przykład ostatnio bardzo popularna staje się funkcja portret, która pozwala na ładne rozmycie tła wokół twarzy lub sylwetki, czyli tzw. efekt bokeh. Niektóre smartfony posiadają rozbudowane możliwości ręcznego ustawienia parametrów aparatu. Ale to już dla bardziej ambitnych.

Dobry smartfon a cena

Smartfon z dobrym aparatem musi kosztować. W zależności od oczekiwań i budżetu przewidzianego przez klienta cena może wahać się od 1000 do kilku tysięcy złotych. Dla tych, którzy nie mają do dyspozycji olbrzymiej sumy, może wystarczyć sprzęt za ok. 1500-2000 zł

Jaki smartfon kupić? Marka

Często użytkownicy smartfonów mają już sprawdzoną markę, którą chętnie wybierają. Jeśli np. ktoś chciałby zakupić smartfon z dobrym aparatem z oferty Samsunga, to ciekawą propozycją może być Samsung Galaxy A8. Jeśli ktoś woli telefony Huawei, może wybrać model Huawei P10, który również posiada świetny aparat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj