Korzystanie z poczty mailowej znacznie ułatwia nam komunikację z przyjaciółmi, współpracownikami, rodziną, a nawet lekarzami czy danymi instytucjami. Konto na Gmailu należy do wyjątkowo wygodnych rozwiązań. Jest całkowicie darmowe, a także pozwala użytkownikom korzystać z wielu różnych funkcji, jak np. oznaczanie ważnych wiadomości, grupowanie wiadomości bądź możliwość podpięcia innych kont mailowych (jeśli posiadamy maila na Onet.pl lub Wirtualnej Polsce).

Jak założyć konto na Gmailu?

Na samym początku należy wpisać w pasek wyszukiwarki hasło „gmail.com” (można również założyć konto za pomocą linka https://accounts.google.com/SignUp?hl=pl), aby zostać przekierowanym na stronę, gdzie będziemy mogli się zarejestrować. W lewym dolnym rogu zobaczymy przycisk „Utwórz konto”; musimy w niego kliknąć. Zostaniemy poproszeni o dane, czyli imię i nazwisko. Będziemy musieli także wymyślić adres mailowy (może składać się np. z naszego imienia i nazwiska oraz cyfr oznaczających datę urodzenia). Zostaniemy również poproszeni o stworzenie hasła, które musi składać się z przynajmniej ośmiu znaków, oraz o potwierdzenie go. Następnie należy podać datę urodzenia oraz określić swoją płeć. Kolejnym krokiem jest wpisanie kraju zamieszkania (Gmail na tej podstawie dobierze język naszej poczty). Możemy podać również istniejący adres mailowy czy numer telefonu komórkowego, co nie jest konieczne, jednakże ułatwi nam odzyskiwanie hasła, gdy zdarzy nam się je zapomnieć.

Co robimy po wypełnieniu formularza?

Kiedy już wypełnimy formularz, możemy zostać poproszeni o weryfikację. Zostanie nam wówczas wysłany SMS na podany przez nas numer telefonu. Będziemy musieli wtedy wpisać go w odpowiednim miejscu. Gdy nasze konto jest już założone, otrzymujemy wiadomość na pocztę (z Regulaminem i akceptacją jego warunków), którą trzeba zaakceptować, aby móc korzystać z konta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj