W obecnych czasach większość z nas posiada własnego maila. Służy nam on do odbierania oraz pisania wiadomości do znajomych, rodziny, pracodawców, przedsiębiorstw itd. Możemy dzięki niemu dzielić się plikami, wysyłać CV oraz listy motywacyjne. Krótko mówiąc, poczta mailowa stanowi niezwykle użyteczne dla nas narzędzie.

W internecie mamy dostęp do szeregu przeróżnych portali, na których możemy założyć maila. Jednym z nich jest Gmail, który zapewnia nam akces do innych aplikacji powiązanych z Google, np. Google+, gdzie umieszczamy zdjęcia. Dzięki poczcie mailowej na Gmailu jesteśmy w stanie zalogować się na wielu portalach bez zakładania osobnego konta, co stanowi wyjątkowo korzystne rozwiązanie.

Jak założyć konto na Gmailu?

Na początku należy utworzyć konto Google, dzięki któremu będziemy mogli korzystać między innymi z Gmaila. W następnym kroku podążamy za szczegółowymi instrukcjami, które pomogą nam założyć maila. Później możemy już zalogować się na naszym koncie.

Jak zalogować się na swoje konto na Gmailu?

Najpierw należy wystukać na klawiaturze w wyszukiwarce hasło „gmail.com”, co pozwoli nam otworzyć stronę startową poczty. Następnie musimy wpisać w odpowiednim miejscu nasz adres mailowy (bądź numer telefonu), a także hasło. Zdarza się, iż informacja odnośnie adresu mailowego została już zapamiętana przez komputer; wówczas wpisujemy tylko hasło i klikamy przycisk „Dalej”.

Czy możliwe jest posiadanie wielu kont na Gmailu?

Tak, możemy założyć więcej niż jedno konto na Gmailu. Przykładowo: jedno z nich będzie służyło nam jako konto prywatne, drugie jako konto używane służbowo. W takim przypadku, jeśli np. chcemy przełączyć konto z prywatnego na służbowego, musimy kliknąć na nasze zdjęcie (bądź ikonkę z awatarem) znajdujące się w prawym górnym rogu i wybrać konto, na którym chcemy pracować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj