Czym jest hashtag?

Hashtag to słowo lub wyrażenie, przed którym znajduje się znak „#” (zwany także kratką bądź krzyżykiem).

Hashtagów używa się po to, aby w łatwy sposób organizować treści, np. na swoim blogu czy stronie internetowej swojej firmy. Dzięki organizacji, treści są odpowiednio grupowane i tak właśnie docierają do poszczególnych adresatów.

Gdzie konkretnie wykorzystywane są hashtagi?

Z hashtagami najczęściej można spotkać się w mediach społecznościowych. Dobrym przykładem jest tu Instagram. Prawie każde zdjęcie posiada na portalu opis składający się ze słów poprzedzonych znakiem „#”. W ten sposób właściciel takiego instagramowego bloga jest w stanie podsumować opublikowane fotografie danym słowem kluczem, a co za tym idzie, dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców.

Następnym portalem społecznościowym, na którym użytkownicy korzystają z hashtagów w swoich postach jest Twitter. Właśnie dzięki hashtagom można w prosty sposób śledzić interesujące nas wydarzenie, osobę czy organizację. Mamy wówczas pewność, że żadna nowa wiadomość nam nie umknie.

Z pomocy hashtagów możemy korzystać również przy wyszukiwaniu informacji w naszej wyszukiwarce. Wystarczy wpisać kluczowe hasła, nie zapominając o dodaniu przed nimi znaku „#”. Jest to wygodne wyjście, ponieważ nie musimy wtedy wystukiwać na klawiszach całego zagadnienia, które chcielibyśmy znaleźć w internecie.

Popularne hashtagi w internecie

Wybór odpowiednich hashtagów do naszego zdjęcia bądź posta stanowi ważną kwestię. Od tego zależy liczba odbiorców, do których uda nam się dotrzeć. Warto często śledzić popularne hashtagi, aby nie zostać w tyle.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze hashtagi na Instagramie w tym roku to można do nich zaliczyć m.in.: #poland, #polishgirl, #love, #warsaw, #polishboy, #instagood, #photooftheday.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj