iPady z każdym rokiem notują coraz lepsze wyniki i tym samym znajdują wielu zadowolonych klientów. Postanowiliśmy sprawdzić ile kosztuje serwis poszczególnych modeli, aby na tej podstawie podpowiedzieć, który tablet będzie najlepszym wyborem.

iPad Mini

iPad Mini to niewielki tablet z 7,9-calowym ekranem, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2012 roku. Kompaktowe rozmiary urządzenia sprawiały, że wiele osób korzystało z modelu Mini do przeglądania internetu, czytania książek, czy grania. W połączeniu z klawiaturą był to także świetny model do robienia notatek. Na przestrzeni lat urządzenie doczekało się kilku aktualizacji. W sumie iPad Mini doczekał się aż 4 generacji. Najnowsza, piąta generacja iPada Mini wyglądem do złudzenia przypomina iPada 4. Producent jednak zdecydował się na pozostawienie starego wzornictwa, a umieszczenie mocnych podzespołów.

Dla użytkowników ten model jest bardzo przystępny również jeśli chodzi o ceny serwisu. Ceny napraw wahają się od 250 złotych do około 650 złotych. Użytkownicy mogą bez problemy rozwiązać problemy z wyświetlaczem, niesprawnym dotykiem, złączem ładowania, czy układem U2. Oczywiście do serwisu można udać się na naprawę baterii.

 Wrocławski serwis iPad

iPad i iPad Air

Pierwszy iPad pojawił się w 2010 roku i na zawsze zrewolucjonizował rynek. Pierwsze cztery generacje oferowały bardzo podobny wygląd. W iPadzie trzeciej generacji zastosowano ekran Retina, natomiast w czwartek port Lightning. W 2013 roku pokazano iPada Air, który wyróżniał się cienką obudową i bardzo solidnym wyposażeniem. Nazwa iPad powróciła w 2017 roku, kiedy to zaprezentowano budżetowy model wyglądem przypominający starego Air-a. Nowe wcielenie iPada Air zostało zaprezentowane w 2019 roku. Tablet był połączeniem budżetowego iPada i profesjonalnego iPada Pro.

Oba iPady są bardzo atrakcyjne dla użytkowników, również ze względu na koszty serwisu. Cennik serwisu iPada nie jest wygórowany. Za podstawowe usługi trzeba zapłacić około 300-400 złotych. Nieco droższe są wymiany dotyku lub panelu LCD. W nowych modelach koszt wymiany może wynosić nawet 1250 złotych.

iPad Pro

Najbardziej zaawansowany iPad w historii zadebiutował w 2015 roku. Na tle pozostałych modeli wyróżniały go niezwykle mocne podzespoły oraz jeszcze bardziej dopracowany ekran Retina. Dodatkowo, Apple stworzyło specjalny rysik Apple Pencil, który pozwalał na rysowanie, a także tworzenie rozmaitych notatek, czy projektów. W ten sposób tablet stał się doskonałym narzędziem dla twórców zajmujących się rysunkiem, grafiką, czy fotografią.

Poważne zmiany dotknęły iPada Pro w 2018. Wówczas Apple zrezygnowało z fizycznego przycisku Touch ID i zastąpiło go technologią wykrywania twarzy Face ID. W ten sposób otaczające urządzenie ramki uległy wyraźnemu zwiększeniu. Rozwój systemu iOS i wsparcie dla takich programów jak Adobe Photoshop sprawiło, że z iPada korzysta obecnie wielu profesjonalistów.

iPad Pro nie należy do tanich urządzeń i podobnie jest z kosztami serwisu. Najtańsze są naprawy tabletów pierwszej generacji. Zwykle wymiana baterii w iPadzie kosztuje około 550 złotych, natomiast wyświetlacza 900 złotych. Znacznie droższe są naprawy najnowszych modeli. Za samą wymianę ekranu trzeba zapłacić nawet 2450 złotych! Warto uważać, ponieważ ewentualny upadek może być bardzo kosztowny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj