Większość z nas uwielbia tosty, zapiekanki, ciepły chrupiący chleb np. z szynką, serem czy tofu oraz pomidorem, a nawet z dżemem. Taki pyszny posiłek możemy sobie zapewnić dzięki opiekaczowi do tostów. Czym jednak się kierować przy wyborze odpowiedniego sprzętu?

Po pierwsze: moc opiekacza

Najlepiej będzie zdecydować się na opiekacz o dość wysokiej mocy. Powód jest prosty – im większa moc, tym szybciej będziemy mogli cieszyć się pysznymi tostami.

Po drugie: rodzaj powłok płyt grzejnych

Przy zakupie opiekacza do tostów, powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane powłoki grzejne, na które będziemy kłaść kromki. Najlepiej sprawdzi się taki, do którego nie będą przywierać kanapki. Będzie łatwiej nam się go czyściło, a także tosty nie będą się przypalać. Odpowiednie okażą się powłoki grzejne ceramiczne.

Po trzecie: rodzaj obudowy

Na rynku dostępne są między innymi opiekacze z obudową metalową oraz plastikową.

Jeśli chodzi o obudowę z metalu, taki opiekacz będzie co prawda ciężki, ale na pewno możemy liczyć na bezpieczeństwo oraz elegancki wygląd.

Z  kolei, jeżeli mówimy o obudowie z plastiku, może ona się za bardzo nagrzewać (a nawet przetopić), więc nie będzie zbyt bezpieczna dla dzieci.

Jaki opiekacz do kanapek kupić?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here