Czym jest AdBlock?

AdBlock jest rozszerzeniem (wtyczką) dla przeglądarek internetowych, dzięki któremu możemy blokować denerwujące reklamy na stronach internetowych. AdBlock pozwala nam uniknąć między innymi wyskakujących reklam i filmików reklamowych, przeszkadzających nam w komfortowym korzystaniu ze stron czy portali w internecie. Może być zainstalowany zarówno w komputerze stacjonarnym, jak i laptopie czy telefonie komórkowym.

Jak włączyć wtyczkę AdBlock?

Gdy korzystamy z telefonu komórkowego, po prostu instalujemy aplikację AdBlock poprzez Play Store (na telefonach z Androidem) czy App Store (na IPhone’ach).

Jeśli chcemy zainstalować wtyczkę AdBlock na komputerze stacjonarnym bądź laptopie, uruchamiamy przeglądarkę Chrome. Następnie wpisujemy w wyszukiwarkę hasło „chrome.google.webstore”. Jest to tzw.”sklepik” internetowy, skąd możemy za darmo pobrać różne potrzebne nam rozszerzenia. Kolejnym krokiem jest wpisanie po lewej stronie hasła „AdBlock” i kliknięcie w przycisk „Dodaj do Chrome”. Na ekranie naszego komputera pojawi się komunikat z zapytaniem czy chcemy dodać wtyczkę do przeglądarki – należy go zaakceptować.

Wtyczka AdBlock już jest zainstalowana i działa, blokując reklamy. Ikonkę tego rozszerzenia możemy zobaczyć w prawym górnym rogu; jest to biała dłoń na czerwonym tle w kształcie koła lub znaku „STOP”. Po kliknięciu w nią możemy się dowiedzieć, ile reklam zostało zablokowanych na stronie.

Nie tylko blokowanie reklam!

AdBlock zapewnia nam również efektywniejsze wyszukiwanie informacji w internecie, a także szybsze ładowanie stron internetowych. Ponadto, wtyczka ta pozwala użytkownikom oszczędzać baterie oraz minimalizuje zużycie danych w urządzeniach. Co więcej, AdBlock ostrzega przed złośliwym oprogramowaniem oraz informuje nas o możliwych niebezpieczeństwach czy wirusach na stronach internetowych, blokując nam te adresy www.

AdBlock, czyli jak skutecznie blokować reklamy na stronach
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here